KSH: Egyre kevesebbet nyaralunk belföldön
A külföldi vendégek száma nőtt, a magyaroké csökkent.
A külföldi vendégek száma nőtt, a magyaroké csökkent.
Aki megteheti, inkább külföldre utazik.
A külföldiek körében megnőtt az aznapi foglalások aránya, a vidéki szállodákban a belföldi vendégekre számítanak, de a bizonytalan helyzet és az emelkedő árak miatt az emberek várhatóan jóval érzékenyebben kezelik majd az utazási és szabadidős költéseiket.
Októberben elérte a járvány előtti szintet a vidéki turizmus: az év tizedik hónapjában 2,8 millió vendégéjszakát regisztráltak a szálláshelyek Magyarországon, 62 százalékkal többet, mint egy éve, és 2019-hez képest is mindössze 15 százalék az elmaradás.
Parragh László kamarai elnök - aki számos más nem feltétlenül posztjához illő témában is megnyilvánult - és Matolcsy korábbi beosztottja, Nagy Márton is odaszúrt a jegybankelnöknek. A kormány meghosszabbította a hitelmoratóriumot, az építőanyagpiac megnyugodott. Kiderült, hogy a házasulandók zöme az állami pénzért teszi, a turkálókkal nem fogjuk megmenteni a bolygót és hogy rekordot döntött a belföldi turizmus a nyáron. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Augusztusra már 13 százalékkal haladta meg a tavalyit a foglalások száma.
Éppen az egyik legdrágább település a legnépszerűbb.
A szakértők már tudják, mit csinálnak a magyarok idén nyáron: belföldön üdülnek. A frekventált térségekben és időszakokban már alig van megfizethető szálláshely. A foglalásokból ugyanakkor az is látszik, hogy idén csak két-három napos utazásra lesz pénze és ideje a legtöbb hazai turistának.
Most a belföldön a legbiztonságosabb nyaralni, a balatoni szolgáltatók felkészültek, és bíznak abban, hogy a magyar vendégek hozzájárulnak a hazai turisztikai szektor megmentéséhez, és jól alakulhat az induló szezon – mondta Hoffmann Henrik, a Balatoni Turisztikai Szövetség (BTSZ) elnöke egy szezonnyitó sajtótájékoztatón szombaton Tihanyban.